Güncel Haberler

ORGALIM, Europe’s Technology Industries Genel Kurulu’u Zürih’te yapıldı.

Türkiye Makina Federasyonu’nun üyesi olarak Türkiye’yi temsil ettiği ORGALIM, Europe’s Technology Industries Genel Kurulu 16-17 Kasım tarihlerinde Swissmem ev sahipliğinde Zürih'te yapıldı.

Yılda en az bir kez toplanarak aldığı kararların tüm üyeler için bağlayıcı olduğu ORGALIM’in en yüksek yönetim organı olan Genel Kurul, Yönetim Kurulu Başkanı, Başkan Yardımcısını ve ORGALIM Başkanı (President) seçti.

Jaakko Hirvola’dan (CEO of Technology Industries of Finland) bayrağı Stefan Brupbacher (Director General of Swissmem) devralarak ORGALIM’in yeni Yönetim Kurulu Başkanı oldu.

Genel Kurul’da Orgalim Başkanı Rada Rodriguez (CEO of Signify GmbH) ise yeniden seçilerek görev süresi 2023 sonuna kadar uzatıldı.
Orgalim Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığına ise Benoit Lavigne (CEO of FIEEC, the Federation of electrical, electronics and ICT industries in France) getirilirken, Sabine Hesse de (Managing Director at Metaltechnology Austria) yönetim kuruluna giren yeni üye oldu.

ORGALIM Genel Müdürü Malte Lohan, Jaakko Hirvola'ya ORGALIM’deki etkili ve keskin liderliği için teşekkür ederken, Stefan Brupbacher ve Benoît Lavigne'i de yeni görevlerinden dolayı tebrik etti. Malte Lohan, Avrupa’nın teknoloji endüstrileri ve aslında Avrupa için oldukça kritik günlerden geçtiğimiz bu dönemde söz konusu liyakat ve tecrübeye sahip liderlerin desteğine olan güven açısından oldukça şanslı olduklarını söyledi.

Genel Kurul vesilesi ile bulunulan İsviçre’de yerleşik olan Paul Scherrer Institut PSI ziyaret edilerek Prof. Dr. Christian Rüegg’in (Director, Paul Scherrer Institute PSI) açılış konuşmasını yaptığı “Sektör dahilinde sürdürülebilir enerji güvenliği” özel paneline katılım sağlandı.

İsviçre'deki doğa ve mühendislik bilimlerindeki en büyük araştırma merkezi olan ve 2200 araştırmacının çalıştığı, Paul Scherrer Institut PSI özel turunda Enstitüsü'nün araştırma konuları hakkında detaylı bilgi alındı.

MAKFED adına Genel Sekreter Zühtü Bakır’ın katılım sağladığı programda ikili görüşmeler de yapıldı.

  • ORGALIM, Europe’s Technology Industries Genel Kurulu’u Zürih’te yapıldı.
  • ORGALIM, Europe’s Technology Industries Genel Kurulu’u Zürih’te yapıldı.
  • ORGALIM, Europe’s Technology Industries Genel Kurulu’u Zürih’te yapıldı.
  • ORGALIM, Europe’s Technology Industries Genel Kurulu’u Zürih’te yapıldı.